www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Aranżacja pokoiku dla niemowlęcia

Zawsze chcemy przygotować się jak najlepiej do przyjścia nowego dziecka na świat. Chcemy, żeby we własnym pokoju czuło się bezpiecznie i komfortowo. Przygotowanie pokoju dla niemowlęcia nie polega tylko na wstawieniu łóżeczka dla niemowląt, musimy sprawić, że otaczająca dziecko przestrzeń jest przyjemna i przyjazna.

Zacznijmy od kolorów

Najlepiej sprawdzą się jasne kolory, takie jak biel, beż i jasna szarość. Aby podkolorować wnętrze można dodać pastelowe elementy takie jak poduszki czy zasłony. Bardzo ładnie prezentują się meble w jasnych kolorach z kolorowymi segmentami, na przykład szczebelki od łóżeczka dla niemowląt w miętowym kolorze lub szuflady komody na kilka odcieni różu. Tapety w ciekawe wzory również będą wyjątkowo zdobić wnętrze.

Czego nie może zabraknąć?

Przede wszystkim najważniejsze są meble dla nowego członka rodziny. Konieczne jest łóżeczka dla niemowląt, które musi być bezpieczne dla małego człowieka. Musi być pomalowane nietoksyczną farbą i nie zawierać ostrych elementów. Warto również wygospodarować w pokoju wygodne miejsce do karmienia.

Róż dla niej, błękit dla chłopca

Już coraz mniej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Teraz najczęściej spotykane kolory na ścianach to odcienie białego, szarość, zieleń i żółć. Pokoik jest wtedy uniwersalny i gotowy na przyjdzie kolejnego dziecka, które może okazać się innej płci niż pierworodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *