www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Biznes, a księgowość

Dużo studentów już w okresie studiów albo tez bezpośrednio po ich zakończeniu próbuje swoich sił w biznesie. Kiedy zwykłe umowy zlecenia i o działo przestają wystarczać, żeby zapełnić studencką kieszeń, wielu z nich decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Wielu, ale nie wszyscy. Część osób obawia się nie tylko związanych z tym kosztów, ale i całej papierkowej roboty, a przede wszystkim boja się, czy uda im poradzić się z księgowością. Warto również zdecydować się na biuro rachunkowe w Szczecinie. Prowadzenie własnej firmy łączy się bowiem z szeregiem obowiązków o charakterze formalno-prawnym. Trzeba zdecydować się, w jakiej formie zamierza się prowadzić działalność, bo od tego zależy nie tylko sposób rozliczania się z fiskusem, ale także wysokość składek, jakie będzie się odprowadzało do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To wszystko bardzo ważne decyzje, które trzeba podjąć już na wstępnie swojej przygody z biznesem. Kolejną bardzo istotną kwestią jest księgowość.

Musimy zdecydować się, czy będziemy samodzielnie wypełniać wszystkie dokumenty, druki i formularze czy też zlecimy to wszystko biuru rachunkowemu. A jeśli zdecydujemy się na biuro rachunkowe, musimy zdecydować czy będzie to firma ulokowana gdzieś w naszym sąsiedztwie, czy też biuro wirtualne, do którego dokumenty trzeba wysłać albo przeskanowane mailem, albo przy pomocy poczty lub firmy kurierskiej. To oczywiście pociąga za sobą stracony czas a być może także i koszty, chociaż niekoniecznie, bo część wirtualnych biur rachunkowych oferuje odbiór dokumentów przez firmy kurierskie całkowicie za darmo albo za zupełnie symboliczną opłatą.

Oczywiście, biura te za usługi księgowe oferują różne stawki i trzeba dobrze się zastanowić, zanim wybierze się najkorzystniejszą ofertę. Warto dobrze poszukać, bo przy odrobinie wysiłku można w Internecie znaleźć usługi księgowe w naprawdę atrakcyjnych cenach. A wiadomo, że w początkowej fazie biznesu liczy się po prostu każdy grosz i trzeba oszczędzać praktycznie na wszystkim. A w tym biznesie konkurencja jest naprawdę duża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *