www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

AGD i RTV

Co może suszarka do włosów? Poznaj funkcje suszarki

Już od dawna suszarki przestały pełnić funkcję urządzenia, które pomoże tylko wysuszyć włosy. Aktualnie producenci wprowadzają wiele dodatkowych funkcji i akcesoriów, które rozszerzają i ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Zbyt częste korzystanie z suszarki może niszczyć i pogarszać stan włosów, ale firmy wprowadzają wiele udogodnień, które mają pomóc zachować właściwego stanu włosów. Jest to korzystne szczególnie dla osób, które codziennie suszą włosy. Większość suszarek posiada też dodatkowe funkcje, które pozwalają na układanie i modelowanie włosów: lokówki, grzebienie, różne nakładki.

Jeżeli chcemy uniknąć puszenia się, elektryzowania, przesuszenia i łamliwych włosów, lepiej jest zainwestować suszarkę wysokiej klasy, aniżeli w przeciętny sprzęt. Na rynku są dostępne są już suszarki ceramiczne, jonowe, turmalinowe, posiadające funkcję jonizacji – wszystko w trosce o piękne włosy. Jonizatory – jest to narzędzie, które pomaga zneutralizować ładunki elektryczne, dzięki czemu po wysuszeniu włosy będą wygładzone, nie będą się elektryzować, ani tym bardziej niszczyć.

Większość suszarek posiada zmienny nawiew, tak aby można było suszyć włosy ciepłym lub zimnym strumieniem, w zależności od upodobań i kondycji włosów. Regularnie stosowany zimny nawiew zamyka łuski włosów i w konsekwencji poprawia ich stan. Jeżeli zależy nam na tym, aby posiadać suszarkę, którą będziemy wykorzystywać tylko do suszenia włosów najlepiej jest się skupić na jej parametrach, a nie na dodatkowych gadżetach, jakie dodaje do niej producent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *