www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Nawet jeśli na naszej stronie internetowej znajdują się ciekawe, unikalne artykuły, które są pożyteczne z punktu widzenia użytkownika, to i tak to nie wystarczy by na naszej stronie zwiększył się ruch, co w przyszłości przełożyłoby się na zyski. Aby dotrzeć do użytkownika ze swoją treścią, musimy wynurzyć się z gąszczu innych stron o podobnej tematyce do naszej, tak by znaleźć się w TOP10 w wynikach wyszukiwarki Google. Tylko w ten sposób, użytkownik nas znajdzie. Przeprowadzenie prawidłowej optymalizacji strony internetowej musi być poprzedzone audytem SEO, który zbada, w jaki sposób wykonać optymalizację. Optymalizacja strony internetowej to tłumaczenie języka na taki, który zrozumieją roboty Google.

Optymalizacja strony internetowej to nie tylko optymalizacja treści

Optymalizacji poddaje się wiele elementów, które budują stronę. Optymalizacji podlega kod strony, treść, grafika, słowa kluczowe, a także linki wewnętrzne. Jeśli chodzi o optymalizację kodu strony, audyt SEO sprawdza szybkość wyświetlania się strony, bada czy strona jest widoczna dla robotów sieciowych. Optymalizacja kodu źródłowego musi zostać przeprowadzona we właściwy sposób, tak by roboty sieciowe poruszały się po naszej witrynie z łatwością. Raport z audytu SEO pokaże nam również, w jaki sposób zoptymalizować treść na naszej stronie www.
Optymalizacja słów kluczowych to kolejna rzecz, którą należy zrobić. Powinna określać, pod jakimi grupami słów kluczowych chcemy by użytkownicy trafiali na naszą stronę. Oczywiście słowa kluczowe powinny też być zgodne z treścią zawartą w naszej witrynie.

Najogólniej rzecz ujmując optymalizacja strony Internetowej to szereg działań, które zmierzają do tego, by poprawić widoczność strony Internetowej w wyszukiwarce Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *