www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Co warto zobaczyć na Zanzibarze?

Każdy z nas potrzebuje chwili odpoczynku. Nie ważne czy w domu, czy też w jakimś innym miejscu. W każdym razie, jeśli pracujemy przez 8, a nawet więcej godzin każdego dnia, to nasz organizm sam zacznie się dopominać o odpoczynek. Jak go sobie zapewnić, aby wrócić do pracy w pełni sił? Najlepiej , aby był długi i pełen pozytywnych przeżyć.

Jeśli relaksujemy się każdego dnia po pracy przed telewizorem, to niestety o pozytywnych przeżyciach możemy zapomnieć. Jak wiadomo, najlepiej odpoczywa się w ruchu. Dlaczego? Ponieważ podczas wysiłku fizycznego wydzielają się hormony szczęścia. Dlatego też, na urlopie, zamiast popatrzeć w TV, lepiej jest spędzać czas aktywnie np. zwiedzając Zanzibar. Jest to niesamowita wyspa. Nie jest zbyt duża , więc jeśli mamy samochód, to zwiedzanie jej zejdzie nam nie więcej niż siedem dni. Jest to więc doskonała długość, aby zobaczyć to co jest tam ciekawe. Zanzibar to wspaniała wyspa i królestwo najbardziej aromatycznych przypraw. Jest to także raj dla smakoszy. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy kochają białe piaszczyste plaże, które są uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Mamy tam także możliwość podziwiać bujną zieloną roślinność oraz przejrzyste i zachwycające swoją barwą wody oceanu.

Miasto Zanzibar

Wyspa nie tylko ma nazwę Zanzibar, ale także znajdujące się tam miasto. Centrum Stone Town, które warto odwiedzić zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Bardzo interesującym przeżyciem jest spacer po Kamiennym Mieście. Dzięki temu można poczuć niesamowity panujący tam klimat wielokulturowości oraz cofnięcie się czasu. Warto także zajrzeć na nocny targ. zanzibar wczasy powinny być wyjątkowym przeżyciem, dlatego powinniśmy koniecznie zwiedzić całą wyspę, aby poczuć niesamowity jej klimat i poznać kulturę i zwyczaje jej mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *