www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Galeria sztuki w Krakowie — jakie obrazy możemy w niej znaleźć?

Malarstwo to z pewnością jedna z bardziej widowiskowych form sztuki, ceniona zarówno przez krytyków, jak i zwyczajnych odbiorców na całym świecie. Nic więc dziwnego, że galeria obrazów w Krakowie to atrakcja, która cieszy się sporym zainteresowaniem! Osoby, które cenią sztukę malarską, bez wątpienia powinny odwiedzić wystawę prac dostępnych w galerii malarstwa w Krakowie. To właśnie w tym miejscu znajdują się najznamienitsze dzieła autorstwa profesora Akademii Sztuk Pięknych, Juliusza Joniaka!

Galeria obrazów autorstwa profesora Juliusza Joniaka

Podczas pobytu w Krakowie, dawnej stolicy naszego kraju, warto odwiedzić galerię obrazów profesora Juliusza Joniaka, zlokalizowaną przy ulicy Sławskowskiej 5/7. Kolekcja prac, jaką posiada krakowska galeria sztuki, z pewnością wywoła ogrom emocji nie tylko wśród miłośników malarstwa, ale u wszystkich osób wrażliwych na piękno sztuki. Rodzinna Galeria Autorska oprócz starannie dopracowanych, oprawionych obrazów, zawiera bowiem także obszerny zasób szkiców, grafik, pamiętników czy fotografii, które pozostawił po sobie Pan profesor, Juliusz Joniak. Wszystkie pamiątki po artyście, w tym także eksponaty, wykorzystywane podczas pracy nad obrazami, można podziwiać na wystawie w krakowskiej galerii obrazów. Znaczna część dzieł malarskich, które wyszły „spod pędzla” artysty jest dostępna do podziwiania w otoczeniu pięknych wnętrz zabytkowego Grand Hotelu, znajdującego się w ścisłym centrum Krakowa!

Kim był Juliusz Joniak? Krótka charakterystyka obrazów, które możemy podziwiać w galerii sztuki w Krakowie!

Autor obrazów, które można podziwiać w krakowskiej galerii sztuki, Juliusz Joniak, to prawdziwie wyjątkowa postać. Uroczony w 1925 roku mężczyzna niemalże całe swoje życie był związany z malarstwem. Pomimo trudów dojrzewania przypadającego na okres II wojny światowej, artysta zdołał rozwijać swoją pasję, a zarazem wielki talent, zdobywając tytuł profesora zwyczajnego Akademii Sztuk Pięknych. Kolejne obrazy tworzone przez artystę cieszyły się uznaniem wśród krytyków oraz obserwatorów z całego świata. Z tego względu jego prace gościły na największych wystawach w Berlinie, Montrealu, Wenecji, Madrycie, Sztokholmie, czy też w Kopenhadze. Po dziś dzień obrazy będące dziełem Juliusza Joniaka można podziwiać w galeriach na całym świecie, między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Kunsthistorische Muzeum w Wiedniu. Wiele prac polskiego artysty znajduje się także w zasobach należących do znamienitych kolekcjonerów z Polski, Stanów Zjednoczonych, czy Kanady.

Odwiedziny w galerii obrazów w Krakowie to doskonała propozycja na aktywne popołudnie!

Obcowanie ze sztuką to sprawdzony sposób na odpoczynek po ciężkim dniu. Galeria malarstwa w Krakowie wydaje się więc idealnym miejscem, do którego warto udać się w celu podziwiania piękna obrazów! Bogata kolekcja prac cenionego na całym świecie autora potrafi oczarować kreatywnością i pięknem dobranych barw. Doskonale uchwycone krajobrazy, jak i postacie jakby żywcem przeniesione na płótno wprost ze świata rzeczywistego, przykuwają wzrok i zachwycają szczegółowością. Dzięki temu wizyta w zlokalizowanej w Krakowie galerii sztuki to propozycja, która dostarczy ogromu pozytywnych emocji u każdego, kto ceni sobie piękno sztuki malarskiej. Co więcej, podczas wizyty w galerii artystycznej w Krakowie można również dokonać zakupu jednego z ręcznie malowanych obrazów. Dopracowane dzieła polskiego autora z pewnością będą stanowić doskonały element wystawnej kolekcji dzieł sztuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *