www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Jak szybko sprzedać samochód przed wyjazdem za granicę?

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na stałe za granicę. W tej sytuacji zabieranie ze sobą całego dobytku może okazać się po prostu nieopłacalne. Przed wyjazdem chcemy, zatem pozbyć się wielu rzeczy. Jedną nich jest samochód. Warto skorzystać wówczas z bardzo wygodnego rozwiązania, jakim jest skup aut za gotówkę. Firmy proponujące nam tego rodzaju usługi z reguły przyjmują każdy pojazd od ręki. Omija nas, więc szereg formalności i problemów. Jeżeli zależy nam na szybkiej sprzedaży, nie ma lepszej opcji.

Jak działają auto skupy?

Aby sprzedać samochód wystarczy telefoniczny kontakt z firmą zajmującą się skupem pojazdów używanych. Odbiór samochodu następuje zazwyczaj w danej firmie, ale nie brakuje skupów, których pracownicy przyjadą do domu klienta i odbiorą samochód, organizując przy tym jego transport. To niezwykle wygodne i szybkie rozwiązanie. Największą zaletą tego rodzaju transakcji jest otrzymanie od razu środków pieniężnych. Nie ważne, czy umowa opiewa na kilka, czy na kilkanaście tysięcy złotych. Gotówka natychmiast trafia do naszych rąk. Samochód nie musi być wcale w idealnym stanie. Skupy przyjmują również auta uszkodzone, z poważnymi awariami czy powypadkowe, których sprzedaż na rynku wtórnym może być mocno utrudniona. Bez znaczenia jest również typ samochodu, jego marka czy model. Gdy brakuje nam czasu na wystawienie auta w komisie lub publikację ogłoszeń, z pewnością warto rozważyć tę opcję.

Skup aut za gotówkę. Dlaczego warto?

Profesjonalnie działające firmy zajmujące się skupowaniem samochodów rzetelnie wycenią nasze auto. Nawet jeżeli uważamy, że nie ma ono większej wartości, dla skupu samochodów może stanowić rarytas, za który warto zapłacić. Jeżeli dodamy do tego szybką obsługę, nie powinniśmy dziwić się, że na rynku motoryzacyjnym tego typu firmy rozwijają się coraz prężniej. Ogromnym atutem transakcji jest możliwość załatwienia wszystkiego dosłownie w ciągu jednego dnia. Sprzedaż, wydanie auta i otrzymanie dokumentów, które pozwalają załatwić wszelkie kwestie urzędowe następuje naprawdę szybko. Jako właściciele samochodu pozbywamy się problemu i zyskujemy wolne środki na zakup auta w kraju, do którego się udajemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *