www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Jak wybrać miejsce dla lamp ogrodowych?

Być może zastanawiasz się jak będzie wyglądać oświetlenie w jakimś konkretnym miejscu? Jeśli tak warto to sprawdzić. Wystarczy, że przyłożymy do odpowiedniego miejsca latarkę czy inne przenośne źródło światła, by sprawdzić jak w rzeczywistości będzie wyglądało to światło. Nasze wyobrażenia często różnią się od realiów.

Od dobrego planu po jego realizację

Jeśli chcemy sami zaprojektować oświetlenie w ogrodzie albo już od dawna mamy wizję tego jak ma wyglądać nasz ogród, to zostało tylko tyle by ten plan zrealizować. Jednak powinniśmy uwzględnić wszystkie czynniki jak rodzaj oświetlenia, natężenie świetlne, zastanowić się, jaki dokładnie efekt chcemy uzyskać. Jeśli na przykład chcemy umieścić lampę za roślinami by strumienie świetlne muskały delikatnie ich liście, to trzeba w ten sposób dobrać oświetlenie by nie uszkodziło rośliny. Jeśli światło będzie zbyt jaskrawe, efekt będzie groteskowy. Trzeba też uważać, by nie zrobić z ogrodu choinki. Pamiętajmy, że każdy rodzaj oświetlenia emituje różny kolor światła a samo światło jest miej lub bardziej rozproszone. Poza tym pewne elementy w naszym ogrodzie mogą sprawiać, że światło będzie się odbijać. Jeśli chcemy zastosować ekologiczne lampy solarne to trzeba się zastanowić, gdzie je ustawić, tak by w czasie dnia miały szansę się naładować. Jak dobrze udekorować ogród oświetleniem przeczytasz tutajhttp://lumos.shop.pl.

Dzięki oświetleniu ogrodowemu możemy uzyskać nie tylko piękny efekt ozdobny, ale także bezpieczeństwo. Należy tak rozmieścić punkty świetlne, by nie oszpeciły ogród a dodały mu tajemniczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *