www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Jak wybrać stół bilardowy dla dziecka?

Bilard znany jest jako popularna towarzyska gra rozrywkowa. Partia rozgrywana jest na pokrytym butelkowozielonym suknem stole i polega na uderzaniu bil za pomocą specjalnie dostosowanego do gry kija. W grze mogą wziąć udział minimum dwie osoby, wbijające na przemian bile – aż do popełnienia pierwszego błędu. Ta fascynująca i wciągająca gra będzie strzałem w dziesiątkę nie tylko dla malucha, ale dla całej rodziny.

Stół do bilarda dla dzieci to idealny pomysł na prezent. Gra zaangażuje całą rodzinę, a dziecko z pewnością doceni wspólne chwile. Na stronie https://zabawki-gry.pl/Bilard-c258 znajdziemy różne wersje stołów dla dzieci. Z pewnością w żadnej z przyszłych wspólnych rozgrywek nie zabraknie emocji.

Dzieci i gra w bilard

Trafianie bilą do łuzy nie jest całkowicie prostym zadaniem, dlatego istotny jest odpowiedni chwyt kija, a także pełna koncentracja. Oznacza to, że dziecko może wynieść wiele z gry. Gra nauczy skupienia oraz strategii, poprawi zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową. Co więcej, rozgrywka wymaga precyzji i zmusza do pobudzenia wyobraźni przestrzennej oraz uczy sportowego współzawodnictwa. Może być pomocny przy nauce geometrii i praw fizyki. Ważny argumentem jest też dobra zabawa i fakt, że gra pozwala na rozmowę i spędzanie razem czasu. Tak naprawdę stół bilardowy dla dziecka jest stołem dla całej rodziny.

W jakim wieku zacząć grać?

Na rynku znajdziemy małe stoły bilardowe, które umożliwiają rozegranie partii dzieciom w wieku 3 lat. Właśnie od tego wieku najlepiej zacząć ćwiczenie umiejętności gry w bilard. Dostępne na rynku stoły do gry w kompaktowym designie wyposażone są w akcesoria, takie jak kije, kule bilardowe, kreda oraz trójkąt. Z takim małym stołem bilardowym dzieci dokładnie poznają podstawy i zasady gry w bilard. Mini stoły wykonane są najczęściej z wytrzymałych płyt MDF a ich powierzchnia jest pokryta zielonym bądź innej barwy materiałem. Dobra zabawa podczas gry jest gwarantowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *