www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Jak wykorzystać węgiel aktywny do produkcji alkoholu?

Węgiel aktywny jest substancją powszechnie używaną w procesie destylacji domowych trunków. To składnik całkowicie naturalny, który doskonale odbarwia i pochłania wszelkie substancje zapachowe. Nie ma lepszego sposobu na oczyszczenie domowego alkoholu, niż zastosowanie węgla aktywnego. W ten sposób amatorzy gorzelnicy mogą pozbyć się ze swoich trunków wszelkich przykrych zapachów i uzyskać alkohol wyższej jakości.

W którym momencie destylacji stosować węgiel aktywny?

Węgla aktywnego warto użyć na końcowym etapie produkcji alkoholu. Po ugotowaniu pierwszego zacieru moc alkoholu z reguły nie przekracza 45%. Dzięki temu węgiel może zadziałać skuteczniej. Musimy, bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że mocniejsze trunki znacznie trudniej oczyścić. Proces ten zajmuje również więcej czasu. Chcąc dodać węgiel aktywny do naszej domowej mikstury, powinniśmy zadbać o to, aby temperatura alkoholu nie była za wysoka. W zasadzie im jest niższa, tym lepiej.

Jak używać węgla aktywnego?

Generalna zasada głosi, aby na 1 litr alkoholu dodać 50 gramów węgla. Możemy to zrobić dwiema metodami. Jedni dokładnie odmierzoną dawkę węgla wsypują do naczynia z próbką alkoholu. Odstawiają na kilka dni, co jakiś czas mieszając. A następnie po przefiltrowaniu węgla wlewają płyn do całości alkoholu. Drugi sposób zakłada użycie dostępnego na rynku sprzętu do destylacji. Sam węgiel również z łatwością kupimy w sklepach z asortymentem do produkcji domowych trunków. Różne rodzaje węgla dostępne są na stronie https://alembik.eu/102-wegiel-aktywny-aktywowany-do-filtrowania-bimbru. Pamiętajmy, aby kupować wyłącznie węgiel wysokiej jakości. Od tego zależy skuteczność jego działania. Przed użyciem węgla po raz pierwszy, należy przelać go wrzącą wodą. W ten sposób substancja zostanie odgazowana i uaktywnią się jej właściwości absorpcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *