www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

AGD i RTV

Jaka lodówka do kuchni?

Wybór lodówki może okazać się pewnym dylematem. Główny problem to przede wszystkim odpowiednia wielkość lodówki, która powinna oczywiście zależeć od liczby domowników oraz od tego, jak wiele jemy, jak dużą ilość pożywienia trzymamy na co dzień w lodówce. Jeśli robimy zakupy rzadziej, ale w dużych ilościach, potrzebujemy oczywiście więcej miejsca w lodówce na ich przechowywanie. Istotny jest także rodzaj żywności, jaką zazwyczaj kupujemy. Jeśli jemy dużo owoców i warzyw, warto wybrać lodówkę posiadającą dużą, głęboką szufladę dolną. Jeśli gotujemy potrawy na zapas, musimy zatroszczyć się o dość sporą zamrażarkę. Jeśli mieszkamy sami, powinniśmy raczej zrezygnować z dużej, 2-metrowej lodówki, a miejsce, które mogłaby ona zająć, zagospodarować w inny, korzystniejszy sposób.

Kolejny dylemat stanowi agregat. Zastanawiamy się, czy wybrać jeden, czy może dwa agregaty. Chłodziarki-zamrażarki posiadające dwa agregaty są o tyle lepsze, że można korzystać z jednej części urządzenia, wyłączając drugą. Jest to korzystne wtedy, kiedy gdzieś wyjeżdżamy i chcemy zostawić pustą chłodziarkę, ale włączoną zamrażarkę ze względu na pozostawione w niej zapasy jedzenia. Za taki model zapłacimy niewiele więcej niż za ten posiadający jeden agregat. Warto więc wybrać taką opcję.

Jeżeli wybrana przez nas lodówka posiada wentylator, tak naprawdę nie ma znaczenia, na których półkach ułożymy jedzenie. Zapewnia on jednakową temperaturę w całej komorze. W innym wypadku należy zapoznać się z zaleceniami producenta i zwrócić uwagę na to, gdzie znajdują się miejsca chłodniejsze, a gdzie cieplejsze. Należy pamiętać, że produkty nie powinny się ze sobą stykać, a zapakowane w papier, bądź w folię, szybciej się zepsują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *