www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Budowa i remonty

Jakie wybrać drewno do domu?

Bez wątpienia można powiedzieć, że drewno znowu jest modne. Drewniane podłogi, panele, drewno jako element ozdobny w kuchni — każdy kto przegląda gazety wnętrzarskie na pewno natknął się na tego typu rozwiązania. Jeśli zależy nam na tym, aby w naszym domu były drewniane podłogi możemy je zaplanować, kiedy jeszcze budowa domu trwa. Bez wątpienia trzeba dowiedzieć się, jaki rodzaj drewna, gdzie pasuje, ponieważ każdy gatunek wpływa swoim wyglądem na wnętrza.

Drewno można podzielić ze względu na gatunek, twardość, podatność na zmianę kształtu. Zastanawiając się nad wyposażaniem wnętrz wiele osób decyduje się na masywne podłogi — są one tworzone z litych desek. Innym rodzajem są warstwowe parkiety, są one łatwiejsze w montażu, jednak charakteryzują się mniejszą trwałością. Ostatnim etapem jest decyzja czy drewno będzie woskowane, pokrywane olejem czy lakierem. Dzisiaj mało kto decyduje się na tradycyjne woskowane podłogi.

Jest to spowodowane tym, że są one bardzo pracochłonne w utrzymaniu. Na pewno warto zainwestować w piękną drewnianą podłogę. Nada ona wyjątkowy charakter naszemu wnętrzu i sprawi, że będzie się dobrze i komfortowo żyło w takich pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *