www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Kiedy wstawić implant?

Kiedy utracimy jeden ząb, rozpoczyna się efekt domina. Zęby, które są osadzone w sąsiedztwie pustej przestrzeni nie mając oparcia z jednej strony zaczynają się powoli chwiać. Przez to możemy je szybko stracić. Utrata zębów powoduje: pochylanie się sąsiednich zębów, ścieranie się zębów, zęby zostają wypchane, zanik kości. Wśród pacjentów żywy jest mit, jakoby pozostałe zęby miały samoistnie wypełnić lukę po utraconym zębie. Niestety nie ma innego wyjścia jak wstawić implant. Dobra wiadomość jest taka, że jest to zabieg w 100 % bezinwazyjny i bezbolesny.

Kiedy wstawić implant?

Ze wstawieniem implantu najlepiej nie czekać. Osoby, które decydują się wstawić implant powinny to uczynić jak najszybciej się da. Im dłużej zwlekamy, tym gorzej. Dlaczego? Zwlekanie prowadzi do zaniku kości- po kilku latach może wystąpić problem podczas wstawiania tytanowego korzenia. Wówczas lekarz będzie musiał najpierw odbudować kości, co wpłynie na zwiększenie całego zabiegu. W niektórych gabinetach wykonuje się w czasie jednego zabiegu usuwanie zęba i na miejsce umieszcza się tytanowy korzeń.

Nowa jakość życia

Osoby, które mają ubytek w uzębieniu nie prowadzą w 100 % pełnego i satysfakcjonującego życia. Profesjonalnie wszczepiony implant sprawia, że ząb jest stabilny i trwały. Zachowane są również walory estetyczne, gdyż implant kolorystycznie nie odbiega od barwy pozostałych zębów. Gwarantuje to powrót do szczerego uśmiechu, a także radości ze spożywania wyśmienitych potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *