www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Kilka interesujących faktów, dzięki którym być może zdecydujesz się na wizytę w Cracow Shooting Academy

Shooting Cracow Academy to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa i całej małopolski. Ta profesjonalna strzelnica z roku na rok przyciąga coraz większe grono gosci. Odwiedzając stronę strzelnicy https://www.shootingcracow.com/, dowiesz się więcej na temat jej oferty. Postaramy się przekonać Cię do wizyty w tym miejscu, opisując emocje związane ze strzelaniem, o których zapewne nie miałeś pojęcia.

Chęć walki lub ucieczki

Strzelanie z broni palnej może być zaskakujące dla nowicjuszy. Naturalne reakcje na oddanie strzału to chęć walki lub wręcz przeciwnie, pragnienie ucieczki. Nasz mózg na strzelnicy szybko uwalnia kortyzol, adrenalinę (znaną również, jako epinefryna) i inne hormony, takie jak serotonina, dopamina i norepinefryna. Może to spowodować, że początkujący strzelcy poczują intensywny lęk, niepokój lub agresję po strzelaniu. Nie jesteśmy w stanie zapanować nad tymi emocjami. Są od nas po prostu silniejsze. Wraz z nimi pojawiają się niekontrolowane reakcje ciała. Jeśli zamierzamy uciekać lub chcemy walczyć z reguły zaczynamy szybciej oddychać, aby uzyskać wystarczającą ilość tlenu we krwi. W rezultacie serce zaczyna pracować szybciej i intensywniej. Nic dziwnego, że ten z pozoru spokojny sport, jakim jest strzelectwo jest w stanie wywołać w nas podobne reakcje, jak sporty ekstremalne.

Fajerwerki emocji

Po tym, jak mija niebezpieczeństwo nasz układ nerwowy reaguje zwykle uwolnieniem różnych związków chemicznych w celu uspokojenia organizmu i doprowadzenia go do normalnego stanu. Jednak poczucie przyjemności, jakie odczuwają niektórzy, oddając strzały jest faktem. Wielu ludzi nie lubi bać się, ale są i tacy, którzy dla przyjemności wyskakują z samolotu wyposażeni w spadochron czy skaczą na bungee. Świadomość, że posiadamy wystarczające umiejętności, by trafić dokładnie w cel również może być silnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Większość profesjonalnych strzelców, którzy mają do czynienia z bronią na co dzień charakteryzuje się zdroworozsądkowym podejściem do strzelania. Gdyż dopiero opanowanie emocji pozwala efektywniej trenować. Istnieją sporty, w których emocje zdecydowanie przeszkadzają. Strzelectwo jest jednym z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *