www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Kolory ścian w sypialni

Problemy ze snem mogą bardzo negatywnie przekładać się na codzienne funkcjonowanie, więc odpowiednie urządzenie sypialni jest niezwykle ważną kwestią. Musimy dobrać nie tylko funkcjonalne i ładne meble oraz akcesoria, ale również zastanowić się poważnie nad kolorem ścian. To one są głównym wyznacznikiem atmosfery w takim pomieszczeniu i od nich zależy jak będziemy czuć się w naszej sypialni.

Aby należycie wybrać kolor ścian, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość pokoju. Jeżeli jest on duży, warto jedną ze ścian (tę największą) wyeksponować ciemniejszym odcieniem danej barwy, w stosunku do pozostałych, a gdy nasza sypialnia posiada niewielką powierzchnię, powinniśmy zastosować jasne barwy, które optycznie ją powiększą. Niezależnie od wielkości, pamiętajmy o tym, by kolory nie były zbyt ciemne, a eksperci od wystroju wnętrz polecają w szczególności te pastelowe odcienie, jak róż, błękit i zieleń.

Dużo zależy także od ilości światła słonecznego w sypialni – kiedy jest go dużo, dobieramy te cieplejsze, a gdy mało – wprost przeciwnie. Przy dobieraniu kolorów ścian, warto zwrócić także uwagę na barwy mebli i podłoża – zbyt duży rozrzut kolorystyczny z pewnością nie wpłynie korzystnie na komfort i wystrój wnętrza.

Istotną rolę odgrywa także sufit, który może powiększyć lub pomniejszyć optycznie sypialnię. Gdy posiadamy taką o dużej powierzchni i pragniemy, by stała się bardziej przytulna – pomalujmy sufit na taki sam kolor jak ściany. Generalnie nie ma w tej kwestii jakichś sztywnych schematów, więc można wykazać się kreatywnością – piękna sypialnia to duży komfort psychiczny, więc postarajmy się stworzyć z tego pomieszczenia prawdziwą komnatę relaksu i komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *