www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

AGD i RTV

Kupujemy AGD do łazienki. Czym różnią się pralki?

Wybór pralki to zawsze trudna decyzja. Na rynku jest dostępnych wiele modeli: wirnikowe, automatyczne półautomatyczne. Pralki mogą był ładowane od przodu albo od góry. Najczęściej na pralki ładowane od góry decydują się osoby, które mają małych pomieszczeń – aby zmieścić taką pralkę wystarczy niewielka przestrzeń. Najwęższe pralki, które można kupić mają 35 cm.Pralki te są co prawda tańsze od klasycznych, ale częściej też zużywają więcej wody, są więc w konsekwencji droższe. Jednak tego typu pralki mniej niszczą ubrania. Z kolei tradycyjne ładowane od przodu potrzebują więcej miejsca, zużywają mniej wody. Wadą tego typu urządzeń jest to, że bardziej niszczą ubrania. Pralki mogą być plastikowe lub metalowe. Różnią się też pojemnością: najmniejsze mają pakowność od ok. 2 kilogramów do kilkunastu.

Dzisiaj już niemalże wszystkie dostępne w sprzedaży pralki są automatyczne. Posiadają różnorodne programy prania: w zależności od temperatury, rodzaju materiału, liczby obrotów. Zanim zdecydujemy się na konkretny model pralki warto dowiedzieć się, czy pralka, którą rozważamy jest energooszczędna. Nowoczesne pralki dostosowują się do ilości ubrań, nie marnują wody, informują o zbyt dużej ilości proszku – jednym słowem oszczędzają energię i nasze pieniądze.

Mogą posiadać też funkcję wyłączania wirowania lub delikatniejszego prania – tak, aby ubrania nie trzeba było później prasować. Większość pralek posiada oznaczenia pochłaniania energii są to klasy od A do G, przy czym klasa A oznacza najoszczędniejszy model. Jednak wybierając ten typ urządzenia musimy się nastawić na to, że będzie też najdroższy. Jednak jest to inwestycja rozłożona w czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *