www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Lampy ogrodowe – gdzie umieścić

Planując zainstalowanie lamp ogrodowych, należy pamiętać o tym, że nie można ich rozmieszczać w sposób całkowicie dowolny. Wskazuje się, że oświetlenie ogrodowe jest zbyt drogie, ale również niebezpieczne.

Lampy ogrodowe — gdzie umieścić

Decydując się na lampy ogrodowe zasilane prądem elektrycznym, musimy pamiętać, żeby umieścić je w odpowiedniej odległości od źródła zasilania. Warto też poprosić o pomoc fachowca, który w sposób bezpieczny wykona instalację – uszkodzona może stwarzać zagrożenie porażeniem. Solarne lampy ogrodowe natomiast, nie mogą być osłonięte przed słońcem, gdyż pozbawione dostępu do niego nie będą miały możliwości naładowania się podczas dnia, więc po zmroku będą po prostu bezużyteczne.

Zatem oświetlenie ogrodowe jest bardzo istotne. Rozmieszczając lampy ogrodowe należy również pamiętać, że nieodpowiednio umiejscowione mogą być po prostu niewidoczne, a emitujące zbyt mocne światło mogą zniszczyć rośliny, zamiast spełniać swoją rolę. Oprócz przemyślanego rozmieszczenia znaczenie ma także odpowiednia ilość lamp ogrodowych, aby zapewniały wystarczające oświetlenie i nastrój, a ich zbyt duża ilość może sprawić, że ogród będzie przypominał świąteczne drzewko.

Podsumowując to właśnie solarne lampy ogrodowe nie mogą być osłonięte przed słońcem, gdyż pozbawione dostępu do niego nie będą miały możliwości naładowania się podczas dnia, więc po zmroku będą po prostu bezużyteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *