www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Na czym polega kurs barmański?

Może wydawać się, że bycie barmanem to proste zajęcie. Żeby jednak dobrze wykonywać swoje obowiązki, barman musi wykazać się odpowiednią wiedzą teoretyczną, praktycznymi umiejętnościami, a także właściwymi predyspozycjami osobowościowymi. Praca barmana często traktowana jest jako zajęcie tymczasowe, na kilka lat. Rzadko spotyka się za barem osoby po trzydziestce, natomiast młodzież, zwłaszcza młodzi mężczyźni, doskonale się odnajdują w roli barmana.

Kursy dla przyszłych barmanów to z pewnością duża doza doskonałej zabawy, ale również świetny sposób na znalezienie nowej branży. Tego rodzaju umiejętności są aktualnie bardzo cenione na rynku pracy. Wystarczy choćby przejrzeć ogłoszenia o pracę we Wrocławiu czy w całej aglomeracji śląskiej — barmani są poszukiwani. Kultura typowo zachodnich knajp i pubów coraz intensywni rozwija się i w naszym kraju, co daje pewność tego, że umiejętność robienia drinków przyda się zawsze.

Barman – opis zawodu

Do podstawowych obowiązków barmana należy przede wszystkim obsługa klientów w barach, restauracjach, itd. Jego zadaniem głównym zadaniem jest przygotowywanie i serwowanie gościom lokalu drinków alkoholowych i bezalkoholowych, w zależności od składanych przez nich zamówień. Do pozostałych zajęć barmana możemy zaliczyć dbałość o miejsce pracy, zaopatrzenie baru w odpowiednie produkty, nadzór nad magazynowaniem trunków i innych napojów oraz niezbędnych w tym zawodzie akcesoriów, przygotowywanie autorskich drinków, według własnych pomysłów i receptur, dbałość o dobrą atmosferę w lokalu oraz rozmowy z gośćmi.

Przebieg kursu barmańskiego

Kursu możemy poszukać w sieci w pobliżu miejsca zamieszkania wpisując w przeglądarkę np. kursy barmańskie we Wrocławiu. Tego rodzaju szkolenie pozwala zdobyć i opanować wiedzę oraz umiejętności potrzebne do pracy za barem. Program kursu podzielony jest najczęściej na dwie części. Pierwsza z nich to multimedialne szkolenie teoretyczne zawierające tematykę klasyfikacji alkoholi wraz z degustacją, naukę przygotowywania z nich drinków oraz napoi mieszanych, jak również przygotowywania kaw. Część praktyczna z kolei składa się z ćwiczeń pozwalających opanować technologię przygotowania napojów mieszanych, elementy obsługi klienta, elementy sprzedaży, podstawy flair oraz organizację pracy za barem. Zajęcia w trakcie kursu odbywają się najczęściej w przystosowanym, profesjonalnie przygotowanym i wyposażonym barze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *