www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Oświetlenie sypialni

Nikt nie ma wątpliwości, że każde użytkowe pomieszczenie w domu powinno być dobrze oświetlone. Szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej liczby lamp w sypialni, która jest bardzo uniwersalnym pokojem i nie służy tylko spaniu. To w niej relaksujemy się poprzez czytanie książki czy oglądanie telewizji, więc źródła świata powinny być odpowiednio ustawione.

Aby osiągnąć pożądane efekty, producenci oferują bardzo wiele rozwiązań, wśród których największą popularnością cieszą się lampy sufitowe, podobnie zresztą jak w salonie czy kuchni. Często lampa taka wystarcza w sypialniach o małej powierzchni, ale nie sprawdza się należycie w dużych pomieszczeniach. Pomocne w takich wypadkach są lampki umieszczane na szafkach nocnych, które podnoszą komfort sypialni i są idealne podczas wieczornych randek z książką. Nadają także romantycznej atmosfery, a najlepiej kiedy umieszczone są po obu stronach łóżka.

Alternatywą, szczególnie w dużych pokojach, są lampy stojące, które lekkie i zajmujące niewielką powierzchnię, są bardzo pomocne i ekonomiczne. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby łączyć różne rodzaje oświetlenia, oczywiście z rozwagą – zbyt duża ilość światła może razić i być niepotrzebna.

Zrezygnujmy z kolei z ostrego światła, jakie dają np. jarzeniówki. Lepiej bowiem dokładać kolejne źródła, niż męczyć oczy zbyt mocnym oświetleniem, które nijak ma się do komfortu i romantycznej atmosfery w sypialni. Doskonałym rozwiązaniem w przypadku chęci oszczędzania, jest również wykorzystanie jasnych ścian i ustawienia łóżka pod oknem – wtedy sypialni dostarczone zostanie światło naturalne, które pozwoli na kupno mniejszej liczby różnego rodzaju lamp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *