www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

AGD i RTV

Pralka – jak wybrać?

Istnieje bogactwo modeli pralek, jednakże przy wyborze należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością sprzętu oraz potrzebami użytkowników.

Przede wszystkim ważna jest częstotliwość prania, tj. czy pranie robi się raz w tygodniu, czy codziennie. Siłą rzeczy pralki, do których mieści się mniejsza ilość odzieży, są też mniejsze gabarytowo. Mniejsze wymiary mają również pralki ładowane od góry. Dzięki temu łatwiej jest ustawić je w łazience.

Praktyczne są również pralki, które mają pochylony bęben, co powstrzymuje wypadanie prania z pralki. Do tego drzwiczki o większej średnicy dla lepszej ładowności. Całości dodaje wdzięku ciekawy kolor, czerwony, stalowy, czarny.

Głównym zadaniem pralki jest dokładne pranie brudnej odzieży. Dlatego też pralki posiadają od kilku do kilkunastu programów. Można wybrać dodatkowe płukanie, zmniejszyć zagniecenia, podwyższyć temperaturę, ustawić pranie ekonomiczne i wiele innych funkcji.

Dobrym wyborem jest pralka, która przy wskazaniu, jaką tkaninę chcemy uprać, sama wybiera czas, temperaturę oraz rodzaj prania. Ustawienia można zaprogramować, dzięki czemu zostaną zapamiętane przez pralkę.

W przypadku wielu pralek nie ma potrzeby zastanawiania się, czy ciężar, jaki do niej włożyliśmy nie jest za duży, ponieważ mają one wbudowaną wagę, która informuje i daje wskazówki. Ilość wody i długość prania są dostosowane do ciężaru prania.

Nie jest dobrym pomysłem kupowanie pralki, która ma największą ilość programów. Funkcje należy przejrzeć i dostosować do potrzeb danego użytkownika. Inne będą potrzeby kilkuosobowej rodziny z małymi dziećmi, a inne samotnie mieszkającej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *