www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Sala kinowa w domu

Zazwyczaj centrum domowej rozrywki tworzone jest w salonie, gdzie obok telewizora znajdują się również głośniki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby we własnym domu zorganizować prawdziwą salę kinową, która służyć będzie wszystkim członkom rodziny. Jak się okazuje, nawet mieszkańcy bloków mają taką możliwość, jednak trzeba spełnić kilka warunków i odpowiednio przystosować dane pomieszczenie.

Sala kinowa powinna zostać zorganizowana w pokoju, który nie posiada ścian do siebie równoległych, bowiem wtedy efekt wytwarzany przez głośniki nie będzie wymarzony (tworzyć się będą tzw. fale stojące). Bardzo dobrym rozwiązaniem są zaokrąglone narożniki pomieszczenia, a najczęstszym miejscem tworzenia sali są piwnice oraz poddasza. Istotne jest również wykańczanie ścian – nie powinny być one gołe, a na efektywne rozmieszczenia się fal akustycznych dobry wpływ mają boazeria oraz różnego rodzaju dodatki.
Podłoga to z kolei miejsce na dywan, co akurat jest dobrą wiadomością, bo w takim nowoczesnym pokoju powinno być również bardzo przytulnie. Niezwykle ważne jest odpowiednie rozmieszczenie sprzętu, w tym głośników, a także zadbanie o odpowiednie światło, które buduje nastrój. Warto zaopatrzyć się w dobre rolety na okna, jeżeli takowe w pomieszczeniu występują, bo światło słoneczne skutecznie utrudnia relaks. Najlepszym rodzajem lamp są niewielkie kinkiety wieszane na ścianach.

Oprócz sprzętu elektronicznego w sali kinowej potrzebne nam będą meble. Nie szczędźmy pieniędzy na wygodną kanapę i fotele, bo to w końcu komfort oglądania jest dla nas najważniejszy, aby móc się zrelaksować i w pełni nacieszyć posiadanym pokojem multimedialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *