www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Szafki nocne funkcjonalność

Szafki nocne to dla wielu osób zbędne, zajmujące niepotrzebnie przestrzeń meble, które mają niewiele wspólnego z funkcjonalnością. Nie jest to prawdą, a szafki będą niezwykle praktyczne i ułatwią życie, jeżeli tylko zaopatrzymy się w odpowiednie i będziemy mieli pomysł na ich wykorzystanie. Czym kierować się podczas kupowania szafek nocnych, aby były one funkcjonalne i dobrze służyły nam w sypialni?

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę rozmiary naszej sypialni. Jeżeli jest ona na tyle mała, że stolik nocny nie zmieści się na podłodze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić wersję… wiszącą. Doskonałym rozwiązaniem jest również wnęka w ścianie, gdzie zmieści się mały stolik czy to na budzik, czy szklankę z wodą. Jeśli jednak miejsce jest, warto zaopatrzyć się w dwie, po obu stronach łóżka, by służyła obu małżonką. Tylko jakie mają one być?

Mimo rozwoju technologicznego i meblarskiego wciąż największą popularnością cieszy się prostota. Mowa tutaj o drewnianych stolikach z półką, na której można postawić napój, a na górze lampkę lub szafkach z szufladą, w której trzymać można podręczne przedmioty codziennego użytku. Doskonałym pomysłem jest połączenie prostoty z oryginalnością, w postaci podwieszanych na ścianach lampkach – wtedy na szafce jest więcej miejsca.
Podczas wyboru szafek kierujmy się też wyglądem, bo nieodpowiednie dobranie ich do łóżka i innych mebli w pomieszczeniu sprawi, że komfort zostanie mocno obniżony.

Nie tasujmy więc kolorami i wybierajmy taki sam materiał mebla, jak w przypadku innych znajdujących się w sypialni. Puśćcie wodzę fantazji i stwórzcie ze swojej sypialni miejsce jednocześnie piękne i funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *