www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Budowa i remonty

W poszukiwaniu odpowiedniej działki na dom

Kiedy zaczynamy planować budowę domu, pierwszą czynnością jaką musimy zrobić jest znalezienie odpowiedniej działki budowlanej. Kupno działki, samo w sobie jest już dużą inwestycją i wyzwaniem. Powinniśmy powiem wziąć pod uwagę kilka różnych czynników, aby w późniejszym czasie nie żałować tej pierwszej, fundamentalnej decyzji.

Lokalizacja – od tego zazwyczaj rozpoczynamy poszukiwania. Kalkulacja związana z dojazdami do pracy i szkoły, bliskość środków komunikacji miejskiej, sklepów i kościoła, bezpieczeństwo w okolicy i inne, dla każdego różne, ważne sprawy. Warto przemyśleć tę kwestię na kilka sposobów. Może lepiej dłużej dojeżdżać mając do dyspozycji większą działkę w takiej samej cenie, może działka przy lesie sprzyjająca rozwojowi dzieci, a może mała działeczka w bogatej dzielnicy willowej ? Od tego wyboru, generalnie będzie zależeć dużo kolejnych, a na pewno możliwość realizacji naszych dalszych zamysłów i planów. Warto więc skupić się nad tą kwestią wychodząc nieco w przyszłość.

Czy planujemy budowę domu parterowego, czy z piętrem, z piwnicami, z poddaszem, ze strychem czy bez czy będziemy mieć na to miejsce na naszej działce? A co z garażem, będziemy w stanie wybudować wolnostojący garaż czy musimy manewrować z miejscem na samochód przy domu. A co z altanką, ogrodem, sadem, miejscem zabaw dla dzieci, boiskiem do siatkówki, kojcem dla psa … Te wszystkie przedsięwzięcia wymagają przestrzeni na działce, którą właśnie zamierzamy zakupić. Przed dokonaniem tej decyzji, trzeba jasno sprecyzować swoje cele i potrzeby dotyczące dalszych kroków i zastanowić się, co tak naprawdę chcemy mieć oraz o czym tak naprawdę marzymy, bo później niestety może już nie być na to potrzebnego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *