www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Zalety samoregulujących się kabli grzejnych

Szczególnym rodzajem kabli grzejnych są kable samoregulujące się. Znajdziemy je, między innymi, w szerokiej ofercie hurtowni mateomarket.pl w dziale elektryka. Do czego służą tego rodzaju kable i jakie są ich podstawowe zalety?

Krótka charakterystyka samoregulujących się kabli grzejnych

Montaż kabla samoregulującego ma jedną, podstawową zaletę. Pozwala na spore oszczędności. Związane są one zarówno z optymalizacją zużycia energii, jak i obniżeniem nakładów na robociznę. Instalacja kabli samoregulujących to proste zadanie, które nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Kabel jest skonstruowany w taki sposób, że działa długo i niezawodnie. Posiada zewnętrzną osłonę z poliolefiny z dodatkiem węgla. Dzięki temu przewody są odporne na szkodliwe działanie promieni UV. O bezpieczeństwie ich stosowania decyduje także utrzymywanie odpowiedniej temperatury na całej długości przewodu. Nawet jeżeli kable stykają się ze sobą lub krzyżują się nie ma możliwości ich przegrzania, lub przepalenia.

Zastosowanie samoregulujących się kabli grzejnych

Samoregulujące się kable grzejne znajdują wiele zastosowań. W zimie pomagają chronić rurociągi wodne przed zamarzaniem oraz stanowią zabezpieczenie rynien przed oblodzeniem. W instalacjach domowych wykorzystywane są do podgrzewania ciepłej wody do celów użytkowych. Pomagają także w podtrzymywaniu temperatury wody w instalacjach rozległych. Kable tego typu bywają także umieszczane wewnątrz rurociągu, aby podgrzewać wodę do picia.

Zalety samoregulujących się kabli grzejnych

Podstawową zaletą samoregulujących kabli grzejnych jest łatwy i szybki montaż. Takie przewody można bez problemu przyciąć na wymiar w miejscu, w którym są instalowane. Zmienna moc chroni je przed negatywnymi skutkami przegrzania. Z kolei zróżnicowany zakres pracy pozwala na różnorodne zastosowanie, przy uwzględnieniu szerokiego zakresu temperatur. Kabel można z łatwością dopasować do środowiska pracy wybierając konkretny rodzaj powłoki. Systemy zestawów połączeniowych umożliwiają wykonywanie solidnych połączeń w krótkim czasie. Jedną z najbardziej praktycznych funkcji kabli jest dezynfekcja instalacji ciepłej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *