www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Aranżacja wnętrz i ogrodów

Zdjęcia w aranżacji salonu

Aranżacja pomieszczeń w domu to przede wszystkim możliwość wykazania się wielką kreatywnością, szczególnie jeśli chodzi o dodatki i różnego rodzaju ozdoby. Obecnie w modzie, jeśli chodzi o nietypowe zdobienie salonu, są kolaże zdjęć, które bardzo uatrakcyjniają pomieszczenie i nadają mu specyficznego klimatu. Fotografie w aranżacji salonu sprawdzą się jednak tylko wtedy, gdy będziemy wiedzieć jak je skomponować.

Pierwszym pomysłem na wykorzystanie zdjęć jest tworzenie kolaży na ścianie. Najczęściej tworzy się takowe z małych fotografii, komponując z nich różnego rodzaju figury geometryczne. Tutaj najważniejsze jest wybranie odpowiedniego miejsca tak, aby zdjęcia w należyty sposób rzucały się w oczy. Doskonałym pomysłem jest również kupno półki naściennej, którą, podobnie jak kolaże, warto umieścić w centralnym miejscu w salonie. Jednak w tym wypadku dobrze jest zaopatrzyć się najpierw w ładne ramki, które dodają zdjęciom dodatkowego uroku. Świetnym pomysłem jest postawienie ich także na ładnej komodzie, co jest nawiązaniem do tradycyjnych stylów aranżacji wnętrz.

Aby tworzyć kolaże ze zdjęć, należy zachować pewien ład i porządek. Aby tak było, należy najpierw narysować linie, wedle których ma przebiegać „fotograficzna ścieżka” lub znaleźć jakiś punkt je łączący. Co ciekawe, wielu ludzi stawia również na tzw. artystyczny nieład. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby położyć zdjęcia na podłodze lub stoliku, nie kierując się schematami. Pamiętajmy tylko, aby nie powstał z tego bałagan, a kreatywny, oryginalny kolaż. Jakbyśmy nie zadziałali, możemy być pewni, że dobrane w odpowiedni sposób fotografie nie tylko wpłyną na estetykę i komfort pomieszczenia, ale także poprawiać nam będą samopoczucie poprzez przywoływanie pozytywnych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *