www.puremind.pl

www.puremind.pl

Blog ogólnotematyczny

Kategorie pozostałe

Dlaczego warto mieć profesjonalne krzesło biurowe?

Bardzo wielu ludzi pracuje przy komputerze. Niestety wiele firm w Polsce nie spełnia wymagań co do BHP co do stanowisk pracy przy komputerze. Jednym z najważniejszych elementów jest krzesło. Krzesło powinno być stabilne, powinno posiadać odpowiednie wymiary płyty oparcia i siedziska, obowiązkowo powinno posiadać regulację wysokości płyty siedziska i oparcia. Płyty siedziska i oparcia powinny być odpowiednio wyprofilowane. Krzesło powinno mieć zamontowane podłokietniki oraz powinno mieć 5-ramienną podstawę z kółkami jezdnymi.

Ból pleców? Sprawdź jaką przyjmujesz postawę przy biurku

Jeśli przyjmujemy niewygodną pozycję w czasie pracy przy komputerze możemy odczuwać przykre dolegliwości układu mięśniowo- szkieletowego. Możemy odczuwać ból, sztywność, drętwienia, drżenie mięśni- są one wywoływane przez nieprawidłową pozycję ciała w czasie pracy. Najczęściej spotykane złe pozycje to np. skrzywienie kręgosłupa w okolicy szyjnej, piersiowej lub lędźwiowej, nadmierne zgięcie w stawach łokciowych. Trzeba zaznaczyć, że wady postawy to jedne z największych niebezpieczeństw, które wynikają z siedzącego trybu życia, dlatego właśnie warto zadbać o to, by przyjmować właściwą pozycję ciała siedząc przy komputerze.

Sprawdź jakie krzesło ma twoje dziecko

Warto także sprawdzić, na jakim krześle siedzi nasze dziecko. Czy podczas odrabiania lekcji przy biurku, kręci się lub wierci? Pewnie jest mu niewygodnie. A może wyrósł już z krzesła?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *